Штукатурні роботи

Штукатурні роботи – етап, без якого не обходиться будівництво нового будинку або капітальний ремонт житла. За їх допомогою будь-яке приміщення набуває геометричної завершеності відповідно до задуму дизайнера.

Переваги машинного способу нанесення штукатурки

Штукатурна суміш, нанесена на поверхню стіни машинним методом, допомагає позбутися різних дефектів (нерівностей, невеликих отворів, тріщин тощо) і підготувати її до декоративної обробки. Цей спосіб має такі переваги:

Міцність і довговічність штукатурного покриття

Суміш наноситься на поверхню стін під високим тиском, завдяки чому розчин щільно заповнює найдрібніші заглиблини й тріщини. Завдяки цьому щільність зчеплення розчину зі стіною підвищується, готова штукатурка не осідає, не тріскає і не обсипається. У результаті отримується рівна та гладка поверхня, що не потребує шпаклювання і готова для фінішної обробки.

Економія витратних матеріалів

Спеціальний змішувач готує однорідний розчин, якість якого істотно вища, ніж якість розчину, отриманого ручним замішуванням. Це дозволяє зменшити кількість оздоблювальних матеріалів. Крім цього, під час ручного нанесення штукатурки приблизно 30 % розчину падає на підлогу, чого не відбувається за механічного покриття поверхонь.

Економія фінансів

Ціна готових сухих сумішей для машинного нанесення значно нижча, ніж вартість звичайних сумішей. Склад готових сумішей збалансований, що дозволяє уникнути помилок, які трапляються під час вибору компонентів для ручного замішування.

Економія часу

Машинний метод нанесення штукатурки вимагає приблизно в 5 разів менше часу, ніж ручний спосіб.

Етапи проведення штукатурних робіт

Технологія проведення штукатурних робіт складається з кількох етапів:

  • Ґрунтування поверхонь.

  • Встановлення монтажної сітки або маячків, кутозахисних профілів.

  • Нанесення штукатурної суміші.

  • Вирівнювання поверхні штукатурки.

  • Видалення маячків.

  • Фінішне вирівнювання під шпалери.

Від якості виконання робіт на кожному етапі залежить кінцевий результат. Після завершення циклу та повного висихання штукатурки поверхня стін не потребує додаткової обробки та вирівнювання і повністю готова ддя клеєння шпалер.
Штукатурні машини застосовуються також для виконання цементної стяжки та створення наливних підлог.